Naše materiály

AGONY – 80% polyester a 20% elastan. Vďaka použitiu materiálu PowerLycra má ľahko kompresnú vlastnosť. Pomáha tak lepšiemu prekrveniu svalov a zároveň perfektne sedí, nielen v suchom počasí, ale hlavne pri jazde v daždi. Špeciálne, veľmi jemné spletenie vlákien a vyššia gramáž tak umožňujú použitie aj úplne bieleho materiálu bez toho, aby ste sa museli báť jeho priehľadnosti. Používa sa najmä na výrobu krátkych cyklistických nohavíc De Luxe.

 

COOLPLUS - 100% polyester. Špeciálny tvar vlákna a štruktúra jeho pletenia vynikajúco odvádza pot, ktorý prakticky nenasiakne vlhkosť a zostáva tak takmer vždy suchý. Je veľmi ľahký, pružný a vzdušný a dopraje tak telu ideálnu cirkuláciu vzduchu, ktorá výrazne znižuje prehrievanie organizmu. Je to ideálny materiál predovšetkým do letného počasia.

 

CUBE WINTER – 100 % polyester. Z rubovej časti počesaný materiál, ktorý má vrchnú vrstvu spletenú do vzoru štvorcov. Používa sa na výrobu zateplených dresov pre celoročné využitie, prípadne pre vesty.

 

GAVIA – 87% polyester a 13% elastan. Veľmi pružný materiál, ktorý má ľahko počesanú spodnú vrstu a prestavuje zateplenú alternatívu k materiálom Agony a New Age. Používa sa na výrobu zateplených nohavíc, návlekov, doplnkov a ďalších drobných častí zatepleného oblečenia, kde je žiaduca vysoká pružnosť.

 

ITALIA - 100% polyester, veľmi príjemný, ľahký a pružný materiál. Veľmi dobre sa nosí na holé telo. Štruktúra pletenia vlákna zaisťuje dobrý odvod potu a v teplom počasí dokonca mierne chladí. Vďaka hladkej štruktúre veľmi dobre vyzerá, sedí a materiál zvýrazňuje sýtosť farieb. Vhodný je predovšetkým do letného počasia alebo ako spodná vrstva.

 

MESH -  veľmi ľahká a pružná sieťovina, ktorá je kombináciou polyesteru a elastanu a používa sa predovšetkým na výrobu trakov nohavíc, prípadne na vetracie prestrihy niektorých výrobkov.

 

NEW AGE 80% polyester a 20% elastan. Ľahký a pružný materiál, ktorý sa využíva na výrobu krátkych cyklistických nohavíc, návlekov a ďalších doplnkov.

 

NOWIND -  je materiál so špeciálnou patentovanou hydrofóbnou membránou, ktorá zaručí odolnosť proti vetru a vode. Zároveň je tento materiál z vnútornej časti priedušný, takže „dýcha“ a odvádza pot. Pre maximálny komfort a voľnosť pohybu používame eslastický variant, ktorý obsahuje 5% elastanu, vďaka čomu sa materiál prispôsobí a umožní voľnejší pohyb.

Vodný stĺpec: 10 000 mm

 

PRESTO - 100% polyester. Má hustejšie spletené vlákna a tým je materiál trošku teplejší. Je odolný proti zatrhávaniu aj oderu a hladkou štruktúrou necháva vyniknúť farbám. Je ideálny pre dresy s krátkym aj dlhým rukávom. Je v podstate univerzálnym materiálom, ktorý je vhodný do jarného a jesenného počasia, ale aj do chladnejšieho počasia v lete.

 

RASTER - 100% polyester. Je to najpoužívanejší funkčný materiál, je ľahký, vzdušný a výborne odvádza pot. Je pletený zo štandardného polyesterového vlákna. Je vhodný najmú pre výrobu dresov pre horských cyklistov a detských dresov.

 

SIEŤOVINA -  100% polyester. Používa sa pre vetracie časti oblečenia (napríklad chrbát vesty).

 

SHARK – nový materiál, ktorý je určený špeciálne pre pretekársky triatlon. Je kombináciou polyesteru a elastanu, ktorý je však vďaka špeciálnej štruktúre výrazne odlišný, ako štandardne používané podobné materiály. Je výrazne tenší a tým aj ľahší a hladší, rýchlo schne a spolu so špeciálnou povrchovou úpravou vlákien podstatne zlepšuje obtekanie vody a tým aj rýchlosť pri plávaní. Oproti bežne používaným konkurenčným materiálom ponúka Shark možnosť celoplošnej potlače, takže je možné vyrobiť úplne originálny dizajn kombinézy, ktorá je funkčne porovnateľnou s najvyššími radami výrobkov svetových výrobcov, avšak za prijateľnú cenu.

 

SILVER - polyester s pridaným strieborným vláknom, ktorý má antibakteriálne vlastnosti a je účinný proti tvorbe zápachu. Veľmi príjemný, elastický materiál, ktorý dobre odvádza pot.

 

SUPERMOND -  100% polyesterový úplet. Materiál je elastický, z vnútornej strany počesaný, takže zahreje a je preto vhodný na výrobu zateplených dresov a viest s celoročným využitím. Vrchná vrstva tohto materiálu má zaujímavú štruktúru golfovej loptičky a veľmi dobre nechá vyniknúť použitým farbám.

 

SOFTSHELL – zateplená verzia materiálu NOWIND, ktorá má vnútornú stranu teplejšiu vďaka počesanej vrstve, ktorá perfektne drží teplo. Rovnako, ako tenšia verzia, má tento materiál špeciálnu patentovanú hydrofilnú membránu, ktorá zaručí odolnosť voči vetru aj vode. Zároveň je však z vnútra priedušný, takže „dýcha“ a odvádza pot. Pre maximálny komfort a voľnosť pohybu používame elastický variant, ktorý obsahuje 5% elastanu, vďaka čomu sa výborne prispôsobí telu a umožní voľnejší pohyb.

Vodný stĺpec: 10 000 mm